Covid-19 Kitabı

Covid-19 Kitabı

SARS-CoV-2 enfeksiyonu salgını, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Coronavirus Hastalığı 2019 (COVID-19) olarak adlandırılmıştır. COVID-19 hızla birçok ülkeye yayılmıştır ve 11 Mart 2020 tarihinde 4000’den fazla insanın
ölümüne yol açmasıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından bu tarihte resmen pandemi olarak ilan edilmiştir. COVID-19 hastalığı yeni bir koronavirüsün neden olduğu ve ilk olarak Aralık 2019’da Çin’in Wuhan şehrinde tespit edilen bir
solunum yolu hastalığıdır. Hastalık oldukça bulaşıcıdır ve ana klinik semptomları ateş, kuru öksürük, yorgunluk, kas ağrısı ve nefes darlığıdır. Çin’in Wuhan şehrinde 2019 ‘un sonunda ilk bildirilen COVID-19 vakasından bu yana, COVID- 19 hızla Çin’in her yerine ve ardından dünyanın tüm ülkelerine yayılmıştır.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından hazırlanan ve herkesin erişimine sunulan

“Ulusal Egemenliğimizin 100.yılında Milli Mücadelemizin Ölümsüz Kahramanlarının ve COVID‐19 ile Savaşırken Kaybettiğimiz Tüm Sağlık Çalışanlarının Anısına…”

e-kitabı indirmek ve okumak için tıklayınız.

26100cookie-checkCovid-19 Kitabı

0 0 votes
Article Rating

Yazar hakkında

Prof. Dr. Mustafa SAYGIN administrator

Prof. Dr. Mustafa SAYGIN Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji Ana Bilim Dalı ISPARTA.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x