Ashwagandha ve Bağışıklık fonksiyonu

ileNurdan YILDIRIM

Ashwagandha ve Bağışıklık fonksiyonu

Ashwagandha ve Bağışıklık fonksiyonu

Kanser tedavisinde potansiyelinin yanı sıra, araştırma Ashwagandha bağışıklık fonksiyonunu artırma yeteneğine sahip olduğunu göstermiştir.

Ashwagandha bir günlük doz verildiğinde farelerin bir patojene karşı bir artış fagositoz ve hücre içi makrofaj aktivitesi deneyimli bir çalışmada gösterilmiştir. Fareler üzerinde başka bir çalışmada, Ashwagandha’nın bilinen bir kanserojen ile ilgili olarak makrofajların tümör önleyici yeteneği iyileştirmesini göstermiştir. Bu da bağışıklık sistemini güçlendirerek ortaya çıkmaktadır.

Ashwagandha, immünsupresif ilaçlar ile tedavi edilen farelerde kullanılarak  miyelosupresyonu engelledi, ve bağışıklık sistemini uyarıcı etkinlik sağlamanın yanı sıra, hemoglobin miktarı, kırmızı kan hücre sayısı, beyaz kan hücresi sayımı, trombosit sayımı ve vücut ağırlığında önemli bir artış sağlamıştır (Kaynak: Dhuley JN, Immunopharmacol Immunotoxicol (1998), Dhuley JN, J Ethnopharmacol (1997), Ziauddin M, J Ethnopharmacol (1996) )

15410cookie-checkAshwagandha ve Bağışıklık fonksiyonu

Yazar hakkında

Nurdan YILDIRIM contributor

  Kimler Neler Demiş?

  Please Login to comment
    Subscribe  
  Bildir
  Daha fazla Ashwagandha, Bağışıklık, İmmün Sistem, Kış Kirazı
  Ashwagandha ve Salgıların Üretimi

  Ashwagandha ve Salgıların Üretimi Ashwagandha tiroid, karaciğer ve pankreas işlevini de...

  Ashwagandha ve Alzheimer Hastalığı

    Hindistan’da Paul Flechsig BeyinAraştırmaları Enstitüsü ve Leipzig Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada; Ashwagandha’nınDevamını oku

  Kapat