Mor ve Minnak-8

Mor ve Minnak-8

Kaç gösteriyorum?

Düzenli yaban mersini tüketmek iç ve dıştan erken yaşlanmayı önler.

İlerleyen yaş, sağlıksız beslenme ve yaşam koşulları ne yazık ki, yaşlanmaya yol açmakta, bunun fiziksel görüntümüzdeki yansıması hiç de hoş olmamaktadır.

İşte yaban mersininin bizi yaşlandıran, hücrelerimize hasar veren serbest radikallerle savaştığı, onları yok ettiği düşünüldüğünde yaşlanma karşıtı bir besin olduğunu söylemek mümkündür.

Bu bakımdan tüm dünyadaki cilt bakımı ve yaşlanma karşıtı ürünlerin pek çoğunun içeriğinde yaban mersini bulunur. Zira cildin hormon ve renk dengesini korur.

Bu sayede ciltte sivilce, akne ve renk değişimleri, dengesizlikleri oluşumu önlenir. İçeriğinde bulunan antioksidanlar, başta C vitamini olmak üzere diğer vitaminler; vücudumuzda hücre yenilenmesinin hızlanmasına, yaşlılık lekelerinin, kırışıklıklarının, katarak, osteoporoz, demans gibi hastalıkların, saç dökülmesi sorunlarının önüne geçmeye yardımcıdır.

Cildin yağ seviyesini düzenleyerek sağlıklı cilt görünümüne kavuşmada önemli rol oynar. Cilt maskesi olarak kullanılabilinir.

Tarifi; yarım su bardağı su ile bir çorba kaşığı yaban mersini ve balla pürüzsüz olana kadar karıştırın. 20 dk cildinize tatbik edip ılık su ile yıkayın.

Ayrıca aloe vera jel ve yaban mersini karışımını göz altı morlukları için kullanabilirsiniz.

Hocam Yaban Mersini İyi Hoşta Zararları Neler?

Bugüne kadar yapılan araştırmalara göre yaban mersininin düzenli tüketilmesi durumunda ortaya çıkan ya da bilinen herhangi bir zararı yok.

 

Uzm. Dr. Selçuk YAŞAR

14620cookie-checkMor ve Minnak-8

0 0 votes
Article Rating

Yazar hakkında

Uzm. Dr. Selçuk YAŞAR contributor

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x